Vánoční rozhovor s naší návrhářkou

20.12.2016

Jaký byl letošní rok co se týče barev, byl prostor si hrát se vzory a barvami ? 

Rok 2016 dával prostor všem typům zákazníků - v pánské módě stále převládala saka jednořadá v Uni provedení v odstínech modré, šedé a hnědé. Převládaly tzv. makro vzory, okenní kára, ustupuje se od tzv.náloketních nášivek - zejména kontrastních. Dámská móda poskytovala variabilitu - každá zákaznice si mohla najít svůj styl - od zkrácených zvonů tzv. Culottes ( kulotky) po úzké slimové kalhoty. Velký comeback zažívala plisé, pruhy, odhalená ramena, obuv se širším podpatkem a zejména tzv. Viktoriánská móda - dlouhé sukně, prýmky, krajky a volánky. Mezi trendové barvy se řadily starorůžová, lososová, modrá, žlutá, fial.šedá, ledová káva a zelená. Všude převládá lesk a třpyt.

Jaké jsou Češky podle oblékání se do barev a vzorů ?

Češky mají přístup k módě chladnější narozdíl od cizinek se zbytečně bojí experimentovat a jsou příliš konzervativní. A ačkoliv je moc nezajímá oblečení, které nosí, snaží se libovat si ve znalostech trendů - paradoxně. Přitom současná móda nabízí tolik variant a stylů, kde i ta nejusedlejší zákaznice nakonec nalezne model, ve kterém se bude cítit dobře. Zákaznice zákonitě nemusí podléhat a nosit všechny módní trendy, stačí si vybrat jeden nebo dva a ty vyzkoušet.

Která země Vás nejvíce inspiruje v oblasti módy ?

Rozhodně Itálie, ta je na prvním místě a potom Francie. Ačkoliv tyto země udávají celosvětově módní trendy, Češky spíše preferují módu Německa či Rakouska a i co se týče velikostního sortimentu.

Prozradíte, na co se mohou těšit zákaznice v roce 2017 ?

Hitem jara 2017 bude tzv. orchid barva, dále chrpově modrá, nesmí chybět oblíbená starorůžová, barva hlubin oceánů či lososová, romantická pastelově žlutá.

Co se týče střihů budou vévodit šaty či top s odhalenými rameny, dále šaty tzv. slip dresses neboli šaty inspirované negližé. Tedy minimalistické šaty rovného střihu na špagetových ramínkách. Sukně budou mít délku po kolena. V kurzu jsou áčkové i pouzdrové sukně. Kalhoty se budou nosit ve tříčtvrteční délce s rozevlátými širokými nohavicemi.

Z materiálů budou převládat šifony, hedvábí či viskóza nebo bavlna s elastanem.

Na otázky odpovídala návrhářka Volansky fashion Simona Baudysová.

Děkujeme a našim zákazníkům přejeme klidné prožití Vánoc.