Ke zkoušce jako dáma a gentleman

Společenská a business móda ve VOLANSKY FASHION

Zkouška dospělosti představuje v životě mladých dam a mužů důležitý milník. Nejenže vás čekají týdny učení a stresu z blížící se zkoušky, maturita je po tanečních jednou z prvních příležitostí, při které se očekává dodržení bontonu a zvolení adekvátního společenského oblečení. Jak správně vybrat oblečení k maturitě, abyste se cítili a vypadali co nejlépe?

5 tipů pro dámy

I když jsou mladé ženy v módě rozhodně zběhlejší než pánové, může být obtížné zvolit si správný outfit k důležité zkoušce. Doporučujeme vám navštívit některou z prodejen VOLANSKY FASHION, ve kterých vám zkušené specialistky rády poradí, jak na to. V zásadě se ale můžete držet následujících tipů:

  1. Kostým, šaty, kalhoty

Úplně prvním krokem při výběru vhodného oblečení na zkoušku by mělo být ujasnění osobních preferencí a představ. Cítíte se nejlépe v šatech či sukni nebo naopak raději sáhnete po společenských kalhotách a vyladíte outfit do pánského stylu?

  1. Méně je více

Vaší volbou jsou šaty a už si představujete, že budete školními chodbami kráčet jako princezna? Zůstaňte nohama na zemi a zvolte praktičtější model, ve kterém se budete cítit pohodlně a elegantně. Honosné róby se ještě budou hodit na plesy a pompézní svatby.

  1. Zapomeňte na zářivé barvy

Asi většina studentů se při jakémkoliv zkoušení snaží co nejméně vyčnívat, křiklavou sukni proto i v tomto případě raději nechte ve skříni. Barev se bát nemusíte, ale volte tmavší odstíny, které působí střídmě a vkusně.

  1. Ukažte raději znalosti

Hluboké výstřihy a krátké sukně nejsou k maturitě tím pravým. Nechte při zkoušce raději vyniknout své dovednosti a držte se u sukní délky ke kolenou a halenek s mírným či žádným výstřihem.

  1. Vkusně a slušně

Nakonec pamatujte, že byste své dospělácké image měla přizpůsobit i své chování. Snažte se udržet pracující nervy i emoce na uzdě a přizpůsobte svůj postoj i sezení společenskému oděvu. Buďte dámou za každých okolností.

Výběr obleku v 5 krocích

Pánové se při volbě maturitního oblečení nemusí dlouho zamýšlet, jedinou správnou volbou je v tomto případě skvěle padnoucí oblek doplněný kvalitní košilí a správnými doplňky. Jak vybrat perfektně sedící oblek vám rády poradí specialistky v prodejnách VOLANSKY FASHION, držte se těchto pěti zásad:

  1. Pohodlí nade vše

Během vypjatých situací jako je maturita, je to poslední, co chcete řešit nepohodlí. Jedním ze základních faktorů, které by měli ovlivnit výběr vašeho nového obleku, by tedy měl být komfort při jeho nošení. Jak se v něm budete cítit zjistíte jednoduše, projděte se po obchodě, zkuste si sednout a přidřepnout a dejte na svůj pocit.

  1. Správná velikost

Oblekové kalhoty by vám měly správně sedět v pase i na délku, sako nesmí být příliš krátké, aby oblek jako celek působil upraveně a elegantně. V prodejnách VOLANSKY FASHION máte na výběr z mnoha střihů i velikostí pánských obleků a v případě, že vám žádný vyhovovat nebude, můžete využít úpravny oděvů, aby vám oblek sedl jako ulitý.

  1. Modrá je dobrá

I pro mladé muže platí podobná doporučení jako u dam.  K maturitě volte tmavší odstíny barev jako jsou šedá, černá či modrá. Na oblek ve stylu karnevalu v Riu využijte jiných příležitostí.

  1. Košile a doplňky

Pokud už máte vybraný svůj oblek, to nejtěžší máte za sebou. Ještě je ale třeba vše dokonale vyladit do nejmenšího detailu. Chcete-li si volbu zjednodušit, sáhněte po osvědčené bílé košili a tmavší kravatě. Chybu ovšem neuděláte ani s košilí s jemným vzorem či v lehce barevné variantě.

  1. Gentleman každým coulem

„Šaty dělaj člověka“, nicméně není dobré spoléhat jen na správný outfit. Nejdůležitějším doplňkem společenského oblečení a vizitkou správného muže je slušné chování. Pozdravte, podržte spolužačkám či profesorkám dveře a chovejte se jako opravdový mladý gentleman. Alespoň dokud na sobě máte oblek.

Ve VOLANSKY FASHION vám rádi pomůžeme s výběrem vhodného outfitu k maturitě i jiným důležitým zkouškám a pohovorům. Díky dlouholetým zkušenostem víme, jak se orientovat na poli společenského a business oblékání a rádi doporučíme, co se nosí a co bude slušet právě vám. Mnoho úspěchů nejen při zkouškách!